News

Rasa Budbergytė: mokslas ir technologijos – išsivysčiusios ir ekonomiškai stiprios šalies pamatas

06 October
2016

Vilnius, rugsėjo 28 d. Šiandien finansų ministrė Rasa Budbergytė lankėsi biotechnologinės farmacijos centre „Biotechpharma“, plėtojančiame rekombinantinių baltymų technologijas. Ministrė domėjosi farmacijos centre teikiamomis biotechnologinės farmacijos paslaugomis, kurios apima užsakomąsias mokslines ekspertizes ir bandomųjų preparatų gamybą ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams.  

„Mokslas ir vystomos moderniosios technologijos – vieni iš pagrindinių šalies ekonomikos variklių. Lietuvoje sukuriami nauji technologiniai išradimai ne tik garsina šalies vardą užsienyje, bet ir kuria aukštą ekonominę pridėtinę vertę bei konkuruoja pasaulio rinkoje. Esame šalis, neturinti naftos ar kitų išteklių, tačiau turime išsilavinusių žmonių, kurių dėka jau netolimoje ateityje gali būti sukurti vaistai, padėsiantys gydyti itin sunkias ligas“, - sakė Rasa Budbergytė.

Moderniame, tarptautinius standartus atitinkančiame bendrovės „Biotechpharma“ mokslo tyrimų komplekse bendradarbiaujama su užsienio biotechnologijų ir farmacijos kompanijomis, kuriant naujus vaistus ir diegiant jų gamybos technologijas. Daugiau nei  95% savo teikiamų paslaugų bendrovė eksportuoja. Įmonėje dirba patyrusi mokslininkų ir technologų komanda, sugebanti išvystyti technologiją nuo geno iki farmacinės paskirties baltymo. Nuo 2010 m. bendrovė sukūrė daugiau nei 100 naujų darbo vietų ir šiuo metu turi 130 darbuotojų.

Finansų ministrė aplankė laboratorijų kompleksą, kur ir yra vykdomi mokslo tyrimai bei biotechnologinių produktų kūrimo centrą. „„Biotechpharma“ turi lietuviško kapitalo, todėl kiekviena įmonės sukurta technologija – tai visos šalies žingsniai į priekį mokslo ir verslo srityje. Čia išrasti biofarmaciniai išradimai patentuojami ir tampa Lietuvos, o ne užsienio mokslo laimėjimais. Labai norėčiau, kad verslas glaudžiau bendradarbiautų su universitetais ir kolegijomis, ugdant šios srities kvalifikuotus specialistus“, - kalbėjo ministrė.

Ministrės ir „Biotechpharma“ vadovų susitikime kalbėta apie gamybos ir mokslo institucijų ryšių stiprinimą. Toks bendradarbiavimas padėtų įmonėms persiorientuoti į modernias, pažangių gamybos technologijų bendroves, kuriose augtų ir darbo našumas, ir  jų pagamintų produktų konkurencingumas rinkoje.

back to list